Wysokiej jakości gazy pieprzowe powinny być proste w obsłudze, co umożliwia szybkie unieszkodliwienie napastnika. W tej roli doskonale sprawdza się gaz pieprzowy, który, dzięki zawartości kapsaicyny, oddziałuje bezpośrednio na błony śluzowe agresora. Oczywiście na jego efektywność wpływa prawidłowe zastosowanie. Produkujemy gazy pieprzowe strumieniowe, w żelu oraz w postaci stożka chmury. Wszystkie propozycje są bardzo efektywne i stanowią doskonały wybór dla samoobrony. Warto zaznaczyć, że istotne jest nie tylko samo użycie środka, ale również dbanie o łatwy dostęp do wybranego gazu. Aby obrona gazem pieprzowym mogła się powieść, należy umieścić go w odpowiednim miejscu. Słabym pomysłem jest przechowywanie środka w plecaku lub torbie – w takim przypadku szybkie użycie będzie znacznie utrudnione. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie pojemnika w kieszeni kurtki lub spodni. Możesz także nosić go w specjalnej kaburze, upewniając się, że jest ona przypięta w łatwo dostępnym miejscu. Produkujemy również pojemniki z klipsem do paska. Mniejsze gazy pieprzowe w żelu mogą być noszone jako breloki, sprawdzając się doskonale w trudnych sytuacjach.

Prawidłowe zastosowanie gazów pieprzowych w zależności od miejsca

Bardzo często odbiorcy hurtowi szukają strumienia żelowego lub stożka chmury, co sprawdza się w przypadku samoobrony w określonych miejscach. Wersja żelowa jest świetnym wyborem dla osób szukających środka przystosowanego do użycia w pomieszczeniach zamkniętych. Tego rodzaju produkty są niezastąpione, jeśli zależy Ci na większym zasięgu. Możliwość użycia wewnątrz pomieszczeń wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Skuteczność żelowych gazów pieprzowych zależy od odpowiedniego trafienia. Strumień powinien być kierowany na twarz agresora, aby zapewnić efektywną samoobronę. Jeśli napastnik znajduje się na stosownie mniejszej odległości, najlepiej celować w oczy. Użycie gazu w pomieszczeniu zamkniętym sprawia, że nie musisz martwić się o kierunek wiatru. Dzięki temu ryzyko przypadkowego trafienia w siebie samego jest minimalizowane. Gazem w formie chmury nie musisz celować bezpośrednio w oczy, wystarczy, że psikniesz w kierunku napastnika.

Jak skutecznie użyć gazu pieprzowego w samoobronie?

Skuteczność obrony koniecznej często zależy od zaskoczenia. Aby szybko zdobyć przewagę, należy odpowiednio użyć gazu pieprzowego. Pierwszym krokiem jest rozproszenie uwagi napastnika. Możemy coś krzyknąć, a następnie pokazać pustą dłoń. W drugiej ręce trzymamy pojemnik z gazem pieprzowym, aby móc go użyć z zaskoczenia. Ważne jest, aby mieć go przy sobie, zapewniając łatwy dostęp do niego.

Ważnym aspektem jest również zasięg wybranego środka. Przed użyciem gazu należy upewnić się, że substancja dotrze do napastnika. Nakierowanie strumienia z zaskoczenia doprowadzi do dezorientacji. Napastnik nie będzie miał czasu na odpowiednie zareagowanie, a intensywne pieczenie skutecznie uniemożliwi mu dalsze działanie.

Nie musimy obawiać się, że gaz pieprzowy straci skuteczność w przypadku osób, które mają we krwi większą ilość alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Nasze gazy pieprzowe gwarantują satysfakcjonujące rezultaty.

Bezpieczne użycie gazu pieprzowego

Produkowane przez naszą firmę miotacze gazu pieprzowego są projektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkownika. Jednakże, zakres ich działania jest uzależniony od prawidłowego zastosowania. W przypadku obrony koniecznej na wolnej przestrzeni, przeszkodą (zwłaszcza w gazach w formie chmury) może być wiatr. Należy mieć na uwadze jego kierunek i intensywność, ustawiając się w taki sposób, aby strumień nie dostał się w naszą stronę.

Istotne jest, aby strumień dotarł do twarzy napastnika. Gaz pieprzowy powoduje bardzo silne pieczenie i działa nie tylko na błony śluzowe, ale także na skórę. W zależności od tego, gdzie substancja drażniąca się dostanie, można wywołać u napastnika łzawienie, szczypanie oczu, kaszel, a nawet poważniejsze problemy z oddychaniem. Wysokiej jakości gaz pieprzowy doskonale przywiera do twarzy napastnika i gwarantuje skuteczną samoobronę. Dzięki temu nie trzeba dokładnie namierzać substancji na określony obszar ciała, co znacznie ułatwia prawidłowe użytkowanie.